Bernardinų dienoraščiai – Julius Sasnauskas

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 2002
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Aidai
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 290

Aprašymas

„Ne taip seniai, prieš trejetą metų, pasirodė pirma kun. Juliaus Sasnausko OFM sakymų ir postilių knyga „Dar kartą — Žmogaus Sūnus”, o štai dabar — „Bernardinų dienoraščiai”. Kiti liturginiai metai, kiti Šventojo Rašto skaitiniai, bet juk tas pats postilių sakytojas — ar vertėjo?
Skirtumas vis dėlto ne tik toks. Sakymų, sudėtų į. šią knygą, kunigas Julius niekada nerašė. Juos jis nuo 2000-ųjų Gavėnios iki 2001-ųjų Gavėnios ankstyvais rytmečiais kalbėjo Vilniaus Bernardinų bažnyčios koplyčioje, sekmadienių pavakariais — centrinėje navoje. Žodžių negludino, minties nedailino, apimties nematavo. Net nežinau, ar visada spėdavo apgalvoti tai, ką sakys. Manau, kad ne. Todėl šie pamokslai yra labiau „pasišiaušę”, labiau atmiešti Dievo braidžiojimais po kasdienybę, intymesni ir skvarbesni. Žodžiai laisvai kvėpavo ir todėl labiau erzino, įgiję daugiau galios išmušti mus iš įprastų vėžių, jie jaudino, guodė, kėlė maištą, stiprino, akino ginčytis, atverdavo vis naujas Dievo žodžio prasmes… Klausant visada buvo gaila, kad per mažai ausų juos girdi… Todėl ir pakliuvo pirma į magnetofono juostelę, paskui — ant popieriaus, nelabai daug ką keičiant ar atimant. Iš daugiau nei poros šimtų į knygą pateko ne tie, kurie „gražiausi” literatūrine prasme, bet tie, kurie atrodė tiesiausi, netikėčiausi ir įžvalgiausi.” – Sudarytoja

Julius Sasnauskas gimė 1959 Vilniuje. Bendradarbiavo leidiniuose „Laisvės šauklys” ir „Vytis”, savarankiškai studijavo teologiją, ruošėsi kunigystei. 1980 kartu su A. Terlecku buvo nuteistas ir kalintas, vėliau ištremtas į Tomsko srities Parabelio gyvenvietę. 1987-1992 mokėsi Kauno kunigų seminarijoje, 1994-1997 gyveno Kanadoje (1995 gavo kunigo šventimus). Nuo 1996 vienuolis pranciškonas, nuo 1997 Vilniaus Bernardinų bažnyčios rektorius.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Bernardinų dienoraščiai – Julius Sasnauskas”