Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje: prezidento vairuotojo užrašai – Alfonsas Eidintas

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 2022
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Mokslo ir enciklopedijų leidybos institutas
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 632

Aprašymas

„Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje. Prezidento vairuotojo užrašai” – tai savotiškas knygos „Antanas Smetona ir jo aplinka” tęsinys. Joje skelbiamas unikalus dokumentas – prezidento antrojo vairuotojo Jono Balčiūno vairavimo dienynas, kiti dar neskelbti dokumentai. Atveriamas ir atskleidžiamas antrasis Antano Smetonos aplinkos ratas – Prezidentūros svečiai, giminės, adjutantai, gydytojai, prezidento dvaro, vadinamojo Užugirio kiemo, architektai, technikai, sodininkai, miškininkai, tarnai, pagaliau, tie žmonės, kurie nuvežė prezidentą prie Vokietijos sienos – Prezidentūros vairuotojai Jonas Abeltinis ir Jonas Balčiūnas. Jie, neturėdami kito pasirinkimo, vėliau vežiojo „naujos” valdžios vadovą Justą Paleckį, jo šeimos narius ir kitus sovietizuojamos Lietuvos pareigūnus. Knygoje skelbiami dokumentai nekupiūruojami, pateikiami visi leidžiant skaitytojui pačiam susidaryti nuomonę apie jų autorius ir herojus.

Leidinys gausiai iliustruotas nuotraukomis, skiriamas mokslo visuomenei, studentams, tyrinėtojams, istorikams ir politologams, visiems, kurie domisi Lietuvos istorija.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Antanas Smetona ir Justas Paleckis istorijos dramoje: prezidento vairuotojo užrašai – Alfonsas Eidintas”