Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2013 metais

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 2014
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Puiki
Leidykla: Lietuvos archeologijos draugija
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 560

Aprašymas

2014 metų pabaigoje Lietuvos archeologija besidominčius skaitytojus pasiekė kasmetinis mokslinis-informacinis leidinys „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje”, kuriame apžvelgiami visų 2013 metais vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Šio tęstinio, jau trisdešimt trečiojo, leidinio parengimą iš dalies finansavo Kultūros paveldo departamentas. Lietuvos archeologijos draugijai tai jau dešimta išleista šios serijos knyga. Siekiant užtikrinti „Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje” informacijos kokybę šiemet papildyta leidinio redkolegija ir įtrauktas gausus recenzentų ratas.

Šių metų leidinyje pristatoma informacija už rekordinį, dar didesnį nei ankstesniais metais, archeologinių tyrinėjimų kiekį. Kultūros paveldo departamentas 2013 m. išdavė net 462 leidimus archeologiniams tyrimams. Leidinyje apžvelgiami visų tais metais Lietuvoje vykdytų archeologinių tyrinėjimų rezultatai. Informaciniai straipsniai gausiai iliustruoti planais, tyrimų vaizdais ir radinių nuotraukomis bei piešiniais. Jau nusistovėjusi leidinio struktūra ir šiemet išlieka nepakitusi – knygoje 15 skyrių, sudarytų teminiu ir chronologiniu principu. Šalia nuo seno įprastų akmens amžiaus, piliakalnių, kapinynų, senamiesčių ir kitų skyrių, vis daugiau vietos užima ir moderniųjų laikų tyrimų, dažniausiai susijusių su II Pasaulinio karo ir partizanų veikla, pristatymas.

Archeologai, paveldosaugininkai ir visi Lietuvos archeologija besidomintys skaitytojai šiame leidinyje gali operatyviai surinkti ir susisteminti duomenis apie juos dominančių tyrinėtų archeologijos objektų vietą, laiką, tyrimų rezultatus.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Archeologiniai tyrinėjimai Lietuvoje 2013 metais”