Helė: aktorė Elena Vilčinskaitė – Astrida Petraitytė

1.00 

Turime

Kategorijos: , , ,
Leidimo data: 2013
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Versus aureus
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 168
Žymos: ,

Aprašymas

Dokumentine medžiaga grįstas romanas apie įdomią asmenybę – Eleną (Helę) Vilčinskaitę, jaunystės metais, 1930-aisiais, išvykusią į Argentiną, bet spėjusią pasireikšti Kauno kultūriniame gyvenime: vaidino „Vilkolakio“ teatre, buvo aktyvi literatūrinės draugijos „Šatrija“ narė, įvairių literatūros vakarų dalyvė, nepamainoma skaitovė.

Greta šios ryškios, maištingos, gaivalinga jaunyste trykštančios pagrindinės herojės knygos puslapiuose iškyla gerai žinomos tarpukario Lietuvos asmenybės: Vincas Mykolaitis-Putinas, Juozas Eretas, Juozas Grušas, Juozas Paukštelis, Salomėja Nėris, kuriai E. Vilčinskaitė buvo ne tik viena iš „Šatrijos“ bendražygių, bet ir artimiausia bičiulė, sielos paslapčių patikėtinė „tremties“ į Lazdijus metais.

Romaną sudaro dvi dalys: „Ir Salė“ (lietuviškasis periodas) ir „La Platos kerai“ (emigracijos laikotarpis Argentinoje), ženklinančios jauno žmogaus charakterio raidą nuo studijų metų iki skaudžių išgyvenimų subrandintos ir lietuviškajai veiklai angažuotos asmenybės. Pasakojimo meninę įtaigą sustiprina autentiškos nuotraukos.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Helė: aktorė Elena Vilčinskaitė – Astrida Petraitytė”