Partizano Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraštis 1948 m. birželio 23 d.-1949 m. birželio 6 d. – Algis Kašėta

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorijos: ,
Leidimo data: 2019
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 224
Žyma:

Aprašymas

Knygoje „Liongino Baliukevičiaus – partizano Dzūko dienoraštis“ autorius teigia, jog šios mintys neskirtos viešumai – jas jis rašo tik sau. Jis prašė mirties atveju perduoti dienoraštį broliui Kostui, o visiems kitiems užginė jį atsiversti. Paskutinis partizano noras buvo, kad dienoraštis būtų sunaikintas. Tačiau giliai širdyje jis norėjo būti išgirstas – partizanas kreipiasi į dienoraščio radėją ir skaitytoją sakydamas, kad jei Lietuva jau laisva, tai iš Anapus jis siunčiąs karščiausius sveikinimus. O jei Lietuvos vergija tęsiasi, jis linki dvasinės stiprybės ir nebijoti sunkios dalios.

Lionginas Baliukevičius–Dzūkas – Lietuvos partizaninio judėjimo dalyvis, rezistentas, Dainavos apygardos vadas. Baigęs Alytaus gimnaziją, vaikinas studijavo Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakultete. Tarnavo Vietinėje rinktinėje, o po jos išardymo buvo išsiųstas į Čekoslovakiją. Patekęs į Raudonosios armijos nelaisvę, tik per didelius vargus grįžo į Lietuvą kur išsyk įsijungė į partizanų gretas. 1998 m. jam suteiktas pulkininko laipsnis, kartu jis apdovanotas Vyčio kryžiaus 1-ojo laipsnio ordinu. „Liongino Baliukevičiaus – partizano Dzūko dienoraštis“ – rezistencijos metais rašyti jo atsiminimai, pasakojantys apie partizaninio karo tikrovę ir kovą dėl Lietuvos laisvės.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Partizano Liongino Baliukevičiaus-Dzūko dienoraštis 1948 m. birželio 23 d.-1949 m. birželio 6 d. – Algis Kašėta”