Lietuvos žydai 1918-1940. Prarasto pasaulio aidas – Yves Plasseraud, Henri Minczeles

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 2000
Komentaras: iliustruota
Knygos serija: Atviros Lietuvos knyga (ALK)
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Baltos lankos
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 310
Žymos: , ,

Aprašymas

Šis straipsnių rinkinys buvo sudarytas ir pirmą kartą publikuotas prancūzų kalba Prancūzijoje, siekiant kiek įmanoma plačiau pristatyti Lietuvos žydų ilgaamžę istoriją. Jame pabandyta objektyviai ir įvairiapusiškai atspindėti Lietuvoje gyvenusiems žydams ypač svarbų laikotarpį, pasibaigusį holokausto katastrofa.

Knygą sudaro keturios dalys. Pirmojoje, pavadintoje „Civilizacijos erdvė“, apžvelgiama Lietuvos žydų (kitaip dar vadinamų litvakais) istorija, kultūrinės ir socialinės šaknys, atspindimos bendruomeninės buities realijos. Kitos trys dalys skirtos įvairiems, kaip byloja pati knygos paantraštė, „prarasto pasaulio“ aspektams. Litvakų tapatybės ieškojimai buvo labai svarbūs sionizmo formavimuisi, dėjo pagrindus jidišo raštijai, šioje žemėje gimė tokios asmenybės kaip Vilniaus Gaonas, Emmanuelis Levinas, Avromas Suckeveris ir kiti.

Lietuvos žydų tradicijos tęstinumą palaiko knygoje sudėti pokalbiai su šioje žemėje likusiaisiais, bandančiais puoselėti prarasto pasaulio atminimą. Knyga pristato įvairias žydų gyvenimo Lietuvoje ir jų istorijų puses. Skiriamasis jos bruožas – nuomonių įvairovė ir bandymas leisti išsikalbėti tiems, kurie dar nebuvo tarę savo žodžio.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Lietuvos žydai 1918-1940. Prarasto pasaulio aidas – Yves Plasseraud, Henri Minczeles”