Lenkų skriaudų lietuviams istorijos apžvalga. Juodieji Lietuvos istorijos puslapiai I-II (iki 1939 m.) – Algimantas Liekis

3.50 

Turime

Kategorija:
Leidimo data: 2012
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: VĮ Mokslotyros institutas
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 76
Žymos: ,

Aprašymas

Apie Lietuvos ir Lenkijos valstybių santykius paskelbta daug mokslo ir populiarių darbų.

Daugeliui lenkų istorijos tyrėjų, žvelgiančių į tuos laikus, kai Lietuva susijungė su Lenkija, pro savo tautos ir valstybės prizmę, – tai klestėjimo ir didybės laikai, tačiau lietuviams – jų valstybės ir pačios lietuvių tautos žlugimo metai. Lietuvių beveik nenagrinėta, ar Lietuvai tokia sąjunga su Lenkija iš viso buvo būtina.

Kas lėmė Lietuvos ir Lenkijos sąjungą ir ką iš tos sąjungos laimėjo lietuvių tauta ir jos sukurta valstybė, kiek buvo ir yra pagrįstos lenkų šovinistų pretenzijos į Rytų Lietuvos žemes? Į šiuos ir daugelį panašių klausimų atsako istorikas dr. Algimantas Liekis.

Knyga parengta remiantis archyviniais ir literatūriniais šaltiniais, praturtins ne tik pažinimą, bet ir padės mokslininkams, politikams, mokytojams ir visiems kitiems, kurie domisi lietuvių ir lenkų santykiais, padės ir pačiai lenkų „tautinei mažumai” suvokti, kas ji buvo ir yra lietuvių žemėse, Lietuvos valstybėje.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Lenkų skriaudų lietuviams istorijos apžvalga. Juodieji Lietuvos istorijos puslapiai I-II (iki 1939 m.) – Algimantas Liekis”