Kalbu jums apie laisvę – Rafaelis Glucksmannas, Michailas Saakašvilis

1.20 

Turime

Kategorijos: , ,
Leidimo data: 2009
Knygos serija: Dabar
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Baltos lankos
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 117

Aprašymas

Karas, 2008 metų rugpjūčio viduryje įsiplieskęs tarp Rusijos ir Gruzijos, Michailą Saakašvilį, jauną keturiasdešimt vienerių metų prezidentą, iškelia į pirmuosius pasaulio naujienų puslapius.
Viešas Rusijos priešas Nr. 1 pagaliau pasipasakoja apie savo gyvenimą, planus, svajones ir dabartinę tarptautinę krizę.
Kodėl jis, puldamas Pietų Osetiją, pasirinko konfrontaciją su labai galinga Rusijos valstybe? Ar pateko į spąstus, ar tik sustabdė prasidėjusią invaziją? Ar jis, kaip mano Kremlius, yra Vakarų agentas? Ko jis iš tikrųjų nori savo tautai? Ar tebelaiko save revoliucionieriumi? Ir kas išties yra Vladimiras Putinas?
Į visus šiuos ir daugelį kitų klausimų Michailas Saakašvilis atsako neišsisukinėdamas: atskleidžia 2008 metų rugpjūčio karo eigą, paaiškina savo ryšius su Izraeliu, George’u Bushu, George’u Sorosu ir CŽV, grįžta prie pirmųjų savo susidūrimų su KGB, kai dar buvo studentas Kijeve ir Tbilisyje, nušviečia Rožių revoliuciją, jaudinamai ir įdomiai pasakoja apie metus, praleistus Prancūzijoje ir JAV.
„Jums Vakarai – neaiškus žodis. Man jie – visada laisvės dvelksmas, teikiantis prasmės mūsų gyvenimui“, – teigia Saakašvilis. Tai žmogus, tikintis Vakarų vertybėmis bei tradicijomis, ir pasakojantis tokiu laisvu tonu, kokiu itin retai kalba valstybės vadovo pareigas einantis asmuo.
Michailas Saakašvilis (g. 1961) – diplomuotas teisininkas, opozicinės partijos „Tautos sąjūdis“ lyderis ir Rožių revoliucijos vadas, dukart Gruzijos prezidentas.
Raphaëlis Glucksmannas (g. 1979) baigė Paryžiaus politikos mokslų institutą. Jis yra dokumentinių filmų apie Ruandos genocidą ir Oranžinę revoliuciją bendraautoris. Bendradarbiauja leidžiant žurnalą Le meilleur des Mondes ir publikuoja savo straipsnius Prancūzijos bei užsienio spaudoje.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Kalbu jums apie laisvę – Rafaelis Glucksmannas, Michailas Saakašvilis”