Agresijos kronika – Michailas Pustobajevas

Neturime

Kategorijos: , ,
Leidimo data: 2010
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Valstybės žinios
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 268

Aprašymas

M. Pustobajevo knyga grąžina į anų laikų realybę ir faktais pagrindžia, kad kova nebuvo paprasta. M. Pustobajevo cituojamos SSSR Aukščiausiosios Tarybos stenogramų ištraukos, nenudailinti politikų ir generolų pasisakymai, pirmųjų valstybės asmenų pareiškimai kai deputatai klausia apie konkrečius įvykius, žudynes Tbilisyje, Baku, Vilniuje, o aukščiausi valstybės vadovai kalba tarsi apie kitą tikrovę.

Pirmoji knygos dalis „Baltijos kelias“ grąžina į 1939 metus. Ji prasideda įgaliojimais, kuriuos A. Hitleris suteikė J. Ribbentropui derėtis su Sovietų Sąjunga dėl įtakos sferų Rytų zonoje. Toliau – nepuolimo sutartis, šio pasaulio galingųjų susirašinėjimas ir kiti Baltijos valstybių likimą nulėmę dokumentai. Palyginęs Stalino 1939 –1940 metų telegramas su sovietinės armijos vadovybės 1990–1991 metų direktyvomis, autorius įtikinamai parodo, kad pasikeitė tik veikiantys asmenys, – esmė ir po pusės amžiaus liko ta pati.

„Baltijos poligonas“ – antroji knygos dalis – pradedama M. Gorbačiovo apsilankymu Lietuvoje 1990 metų pradžioje. SSSR prezidentas mėgino sulaikyti Lietuvą „atnaujintoje federacijoje“ – kol kas tik užuominomis apie sunkią ateitį, tragiškas pasekmes;

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Agresijos kronika – Michailas Pustobajevas”