Nuotrauka dembelio albumui – Raimondas Buitkus

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 2018
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Alma littera
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 310
Žymos: ,

Aprašymas

Kalbėti apie sunkiausius išgyvenimus gali būti ir gydanti patirtis. Autobiografinis Raimondo Buitkaus romanas „Nuotrauka dembelio albumui“ yra būtent tokia knyga. Joje pasakojama apie ne vienos kartos Lietuvos vyrų patirtį, palikusią nemažai sielos randų.

Savo dviejų sūnų vis prašomas papasakoti apie metus, kai jis buvo kareivis, tėtis mieliau renkasi apie tai nekalbėti. Tiesa ta, kad būti kareiviu reiškia visai ne tai, ką berniukai galėtų įsivaizduoti. Tačiau tyla ir užsisklendimas tik dar labiau augina baimes, kompleksus ir maitina vidinius demonus. Vieną dieną berniukų tėtis supranta, kad išgydyti gali tik atvirumas.

1989-aisiais Lietuvoje – tikras pakilimas. Įsibėgėja Sąjūdžio veikla, atrodo, kad žmonės ima lengviau ir giliau kvėpuoti, oras tiesiog virpa nuo vilties ir laisvės nuojautos. Tačiau tais metais, kaip ir ankstesniais, į sovietų armiją iškeliauja daugybė jaunų vaikinų – aštuoniolikmečiai, kurių gyvenimai dar tik prasideda. Jau po metų visi tik ir kalba apie Lietuvos nepriklausomybės aktą, o dar po metų lietuviai stovi šaltyje priešais sovietų tankus ir dabar jau kūnais kovoja už išsvajotą laisvės gurkšnį. Armijoje tarnaujantys, po visą Sovietų sąjungą išbarstyti, jaunuoliai svajoja apie galimybę pabėgti, tačiau žino, kad taip tik pasmerktų save kalėjimui ar net mirčiai.

 

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Nuotrauka dembelio albumui – Raimondas Buitkus”