Savanoris. Misija – sunaikinti Aušvicą. Tikra Witold Pilecki istorija – Jack Fairweather

6.90 

Turime

Kategorijos: , ,
Leidimo data: 2020
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Puiki
Leidykla: Alma littera
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 496

Aprašymas

Žurnalisto Jack Fairweather knyga „Savanoris: misija – sunaikinti Aušvicą: tikra Witold Pilecki istorija“ yra neįtikėtina, reali istorija apie Lenkijos pasipriešinimo kovotojo įsiskverbimą į Aušvicą, tam kad sabotuotų stovyklą iš vidaus, bei jo drąsų pabėgimą įspėti sąjungininkus apie tikruosius nacių planus.

Norėdamas atskleisti tūkstančių, į paslaptingąją nacių stovyklą Reicho pasienyje patekusių žmonių likimą, jaunas ir drąsus lenkų pasipriešinimo kovotojas savanoriškai įvykdė drąsią operaciją. Witold Pilecki tyčia pateko į nelaisvę, siekdamas patekti į Aušvico koncentracijos stovyklą ir pranešti apie viską, kas ten vyksta. Tačiau informacijos rinkimas nebuvo vienintelė jo užduotis: jis turėjo įvykdyti išpuolį iš vidaus – ten, kur vokiečiai to mažiausiai tikėjosi.

Per kitus dvejus su puse metų Pilecki subūrė pogrindinę armiją Aušvice, kuri sabotavo įrenginius, nužudė nacių informatorius ir karininkus bei kontrabandos būdu pateikė įrodymų apie bauginantį piktnaudžiavimą ir masines žmogžudystes.

Nekaltų žmonių žudynėms įgavus nevaldomą pagreitį, Witold Pilecki suprato, kad jam teks pabandyti įvykdyti dar vieną pavojingą misiją – pabėgti iš koncentracijos stovyklos. O tada kažkokiu būdu kirsti nacių okupuotas teritorijas ir 900 mylių nunešti liudijimus į Londoną.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Savanoris. Misija – sunaikinti Aušvicą. Tikra Witold Pilecki istorija – Jack Fairweather”