Lietuvių literatūros konspektas abiturientui. Rašytojų gyvenimas ir kūryba. Kontekstai

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorijos: ,
Leidimo data: 2014
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Baltos lankos
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 190
Žymos: ,

Aprašymas

Šiame leidinyje vienuoliktokai ir dvyliktokai galės susipažinti su visa reikalinga informacija, padėsiančia pasiruošti ne tik egzaminui, bet ir įprastoms lietuvių kalbos ir literatūros pamokoms. Mokomoji priemonė apima dvi dideles temas – jame supažindinama su pačių rašytojų gyvenimu ir jų tekstais, tuo pat metu jų kūryba pristatoma platesniame kultūriniame, socialiniame, kūrybiniame kontekste.

Leidinyje pasakojama apie rašytojus, kurių kūriniai įtraukti į Vidurinio ugdymo bendrųjų programų literatūrinio (kultūrinio) ugdymo išplėstinio kurso turinį. Supažindinama su kiekvieno rašytojo kūrybine aplinka ir kultūriniu to meto kontekstu. Pristatoma kiekvieno iš kūrėjų biografija, jų kūrybai būdingi bruožai ir ypatybės. Kad medžiaga būtų įsisavinta tinkamai, leidinyje pateikiamos literatūros tekstų ištraukos ir klausimai savarankiškam darbui.

Kartu leidinys „Lietuvių literatūros konspektas abiturientui. Rašytojų gyvenimas ir kūryba. Kontekstai“ siekia ne tik pristatyti atskirus individualius rašytojus, bet ir apžvelgti jų kūrybos atskirus aspektus. Supažindinama su bendrais įvairių autorių kūrybos motyvais ir parodoma, kaip jie vertino ir aktualizavo tas pačias problemas. Išryškinamos lietuvių literatūroje pasikartojančios temos, tokios kaip žmogaus ir pasaulio priešprieša, pareiga tėvynei ir bendruomenei, tautinės tapatybės kūrimas ir įtvirtinimas, miesto ir kaimo konfliktas, gyvybės ir jos vertės klausimas. Šios temos patogiai pateikiamos sąraše, kurį skaitytojas ras leidinio pabaigoje.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Lietuvių literatūros konspektas abiturientui. Rašytojų gyvenimas ir kūryba. Kontekstai”