Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Vilniuje – Vytautas Urbanavičius

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorijos: ,
Leidimo data: 2010
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Versus aureus
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 416
Žyma:

Aprašymas

Knyga suskirstyta į septynis skyrius.

Pirmajame pateikiama trumpa Vilniaus pilių ir rezidencinių rūmų istorija nuo užuomazgos iki nugriovimo ir dabartinės teritorijos susiformavimo.

Antrajame skyriuje apžvelgiami pilių tyrimai ir tyrimų istorija.

Trečiasis skyrius skirtas rezidencinių rūmų Žemutinėje pilyje aplinkai (infrastruktūrai). Čia mėginama palydėti skaitytoją į didžiųjų kunigaikščių rūmus buvusiomis gatvėmis ir keliais, kiemais ir grindiniais. Pravesti jį sodais pro šulinius, vandentiekį ir pirtis, neaplenkiant drenažo, kanalizacijos ir latrinų.

Ketvirtajame skyriuje pateikiama pilies pastatų architektūrinės raidos apžvalga, pradedant pamatais, sienomis, stogais, grindimis, lubomis, durimis, langais, laiptais, baigiant krosnimis, židiniais ir šviestuvais.

Penktajame skyriuje suminėti didžiojo kunigaikščio dvaro gyventojai. Pirmiausia – pats Lietuvos didysis kunigaikštis ir jo rezidavimas Vilniuje, dvaro pareigūnai ir čia dirbę amatininkai: architektai, mūrininkai, staliai ir dailidės, kalviai ir šaltkalviai, račiai, balniai, siuvėjai, laikrodininkai, juvelyrai ir auksakaliai.

Šeštajame skyriuje aprašoma dvaro kasdienybė: dvariškių užsiėmimai, pomėgiai, pramogos ir buitis.

Septintajame skyriuje glaustai supažindinama su Valdovų rūmų atkūrimo ir atstatymo idėja ir jos realizavimo peripetijomis.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidencija Vilniuje – Vytautas Urbanavičius”