Alena ir Mykolas Deveniai. Visuomeninė politinė veikla Tėvynėje ir išeivijoje – Jonas Aničas

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 1997
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Vaga
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 406

Aprašymas

1974 metais, švenčiant Alenos ir Mykolo Devenių auksinę vedybinio gyvenimo sukaktį, įsteigiamas Devenių kultūros fondas, pirmiausia turėjęs įgyvendinti jau senokai išeivijoje brandintą idėją – išleisti istorinį veikalą apie iš Pasvalio krašto, Medinių kaimo, kilusius Lietuvos atgimimo šviesuolius Petrą, Antaną ir Joną Vileišius. Šiam fondui Deveniai skyrė 100 tūkstančių dolerių. Įstatuose, kuriuos 1974 metų birželio 22 dieną patvirtino Lietuvos evangelikų reformatų bažnyčios išeivijoje XXVI Sinodas, skelbiama, kad šis fondas, „laikydamasis reformacijos idealų ir principų, veikia lietuvių švietimui, mokslui, kultūrai remti, skatinti ir ugdyti”.

Iki šiol šio fondo lėšomis išleista jau ne viena dešimtis reformacijai, išeivijai ir Lietuvos kultūrai reikšmingų leidinių. Tokių, kaip Jokūbo Kregždės „Lietuvos reformatų raštija” ir „Reformacija Lietuvoje”, mūsų krašte, Paberžių kaime, gimusio Motiejaus Karašos atsiminimų knyga „Gyvenimo sūkuriuose”, skulptoriaus Jokūbo Dagio kūrinių albumas „Skulptūros”, istoriko Jono Aničo monografijos apie Vileišius, Joną ir Martyną Yčus ir kt.

Tikriausiai įkurti šį fondą paskatino nuo pat vaikystės jį lydėjusi meilė knygai, Lietuvos istorijai. Deveniai išeivijoje buvo žinomi kaip senų ir retų lietuviškų knygų kolekcionieriai. Net 1965 metais keliaudami aplink pasaulį, sugebėjo rasti laiko mielam pomėgiui ir papildyti savo lituanistinę kolekciją lietuviškais medaliais, senomis knygomis, žemėlapiais.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Alena ir Mykolas Deveniai. Visuomeninė politinė veikla Tėvynėje ir išeivijoje – Jonas Aničas”