Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje – Neringa Markauskaitė, Sigita Maslauskaitė

Neturime

Kategorijos: ,
Leidimo data: 2009
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Puiki
Leidykla: Lietuvos nacionalinis muziejus
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 559
Žymos: ,

Aprašymas

Karalaitis Kazimieras (1458–1484), Katalikų Bažnyčios pripažintas šventuoju, popiežiaus Urbono VIII 1636 m. buvo paskelbtas Lietuvos Globėju, o Pijaus XII 1948 m. – viso pasaulio lietuvių jaunimo Globėju. Tvarios, ilgametės pamaldumo ir pilietinio sureikšminimo tradicijos dėka šv. Kazimiero atvaizdai, įvairūs kiti regimieji religinio tikėjimo bei istorinės atminties ženklai sudaro ypatingos svarbos kultūrinį sluoksnį.

Leidiniu siekiama atskleisti Lietuvos Globėjo gerbimo tradiciją ir atvaizdo plėtotę nuo XVI amžiaus iki mūsų dienų. Atvaizdu, kaip ir bažnyčios titulu ar žmogaus krikšto vardu, reiškiasi pamaldumas šventajam, skirtingose epochose ir bendruomenėse įgyjantis įvairias formas.
Knygoje labiausiai norėta išryškinti pamaldumo šv. Kazimierui istorinę sklaidą, šventojo gerbimo pavidalų ir atvaizdo raiškos tendencijų pjūvį. Todėl įvairi ir gausi medžiaga buvo suskirstyta ne pagal dailės žanrus ar ikonografinius tipus, o pagal laikotarpius, kurie atitinka Lietuvos Globėjo gerbimo tradicijos pokyčius, yra neatsiejami nuo mūsų krašto praeities ir dabarties realijų.

Leidinį “Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje” sudaro penkios dalys, kai kurios iš jų suskirstytos į potemes, detalizuojančias šventojo gerbimo ir atvaizdo sampratas.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Šventojo Kazimiero gerbimas Lietuvoje – Neringa Markauskaitė, Sigita Maslauskaitė”