Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje-XVI a. pradžioje – Daiva Steponavičienė

Neturime

Kategorija:
Leidimo data: 2007
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Versus aureus
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 304
Žymos: , ,

Aprašymas

Valdovų rūmai – labai reikšminga viduramžių miesto kultūros dalis: čia suplaukdavo kultūrinės idėjos ne tik iš Vakarų Europos, bet ir iš tolimesnių kraštų, o iš čia kai kurios mados paplisdavo pirmiau tarp miestiečių, o vėliau ir tarp kaimo gyventojų, priderinus jas prie vietinio skonio ir galimybių.
Ketinant atkurti rūmus, ši knyga, pirmą kartą Lietuvos istoriografijoje apibendrinanti XIII a.–XVI a. pr. archeologinę Valdovų rūmų teritorijos medžiagą, tampa ypač aktuali ir pasirodo laiku, nes iškyla rūmų interjero ir apipavidalinimo klausimas, susijęs būtent su įvairiais pilies ir rūmų gyvavimo etapais.
Ši knyga parengta daktaro disertacijos „Lietuvos valdovo Vilniaus dvaro prabanga archeologinių tyrimų duomenimis (XIII a.–XVI a. pradžia)“ pagrindu. Ruošdama šitą publikaciją stengiasi atsižvelgti į gynimo metu gautas pastabas ir patarimus. Tekstą puikiai iliustruoja Kazimiero Vainoro, Vyginto Skaraičio, Gretos Skaraitienės, Vytauto Abramausko nuotraukos ir Alvyros Mizgirienės, Taurimos Bunkutės, Gintarės Kaluškevičiūtės piešiniai.
Su spalvotomis iliustracijomis.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Lietuvos valdovo dvaro prabanga XIII a. viduryje-XVI a. pradžioje – Daiva Steponavičienė”