Lietuvos istorija visiems (1 tomas) – Tomas Venclova

Neturime

Pranešti el. paštu, kai vėl bus sandėlyje

Kategorija:
Leidimo data: 2019
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Puiki
Leidykla: R. Paknio
Knygos viršelis: Kietas
Knygos puslapių skaičius: 330

Aprašymas

„Lietuvos istorija visiems” – tai savitai, gyvai, argumentuotai ir nešališkai papasakota šalies istorija nuo 42000 metų prieš mūsų erą, neandertaliečių ir kromanjoniečių laikų iki 1795 m. vykusių Abiejų tautų respublikos padalijimų. Autorius kviečia į Lietuvos istoriją pažvelgti naujai – ne tik kaip į istorinių faktų rinkinį, bet ir kaip įdomų šaltinį, padedantį geriau suprasti kultūrą.

Vienas žymiausių Lietuvos intelektualų Tomas Venclova pirmajame istorijos tome kalba apie svarbiausius šaliai istorinius faktus, atskleidžia įdomių, reikšmingų detalių, nevengia plačiau pakalbėti apie skaudžiausius įvykius, kurie iki šiol tampa diskusijų objektu net tarp istorikų, be to, pateikia Lietuvos įvykius platesniame kontekste, įtraukdamas tai, kas vyko Europoje ir pasaulyje.

Savitas požiūris, erudicija, platus europinio ir pasaulinio konteksto išmanymas, gili Lietuvos ir Rusijos santykių analizė, objektyvus žvilgsnis į praeitį ir argumentuota kalba, istoriniame tekste puikiai derančios grožinės literatūros ir poezijos ištraukos suteikia šiai istorinei knygai išskirtinumo, kuris sudomins ir moksleivius, studentus, ir visus smalsius, akiratį plėsti mėgstančius skaitytojus. Tomas Venclova pabrėžia, kad pagrindinis jo tikslas rašant knygą „Lietuvos istorija visiems” buvo istorinius faktus papasakoti įtraukiančiai. Kai kurios dalys paįvairintos net anekdotais! Knygoje rasite 439 iliustracijas ir 18 žemėlapių.

Nors knygoje laikomasi griežtos chronologijos, dalis skyrių įterpta neatsižvelgiant į ją. Tai Tomo Venclovos nagrinėjamos Lietuvos tautinių mažumų (lenkų, žydų, baltarusių), moterų padėties, emigracijos problemų, technikos ir buities naujovių temos ir kita.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Lietuvos istorija visiems (1 tomas) – Tomas Venclova”