Fitopatologijos pagrindai – Prof. A. Minkevičius

Neturime

Kategorijos: , ,
Leidimo data: 1948
Komentaras: iliustruota
Knygos būklė: Labai gera
Leidykla: Valstybinė enciklopedijų, žodynų ir mokslo literatūros leidykla
Knygos viršelis: Minkštas
Knygos puslapių skaičius: 487
Žymos: , , , , , , ,

Aprašymas

Prof. A. Minkevičius buvo žymus Lietuvos mokslininkas, pedagogas ir mokslo organizatorius. Jo gili erudicija ir įvairiapusiški interesai pasireiškė įvairiose mokslo kryptyse – botanikoje, mikologijoje ir fitopatologijoje.
1923-1928 m. studijavo Lietuvos universiteto Matematikos-Gamtos fakultete. 1925 m. pradėjo dirbti Lietuvos universiteto Kauno botanikos sode, vadovavo Fitopatologijos laboratorijai. 1932 m. Ciuriche, Šveicarijoje apgynė daktaro disertaciją. Vytauto Didžiojo universitete 1937 m. apgynė habilitacinį darbą. 1939 m. jam suteiktas privatdocento, 1940 m. – docento pedagoginiai vardai.
Prof. A. Minkevičiaus tyrė grybus, kerpes, dumblius, samanas ir induočius augalus, tačiau pagrindinis tyrimų objektas – augalų ligas sukeliantys parazitiniai grybai. Spaudoje paskelbė daug mokslo ir populiarių straipsnių, monografijų, vadovėlių, žinynų, vadovų augalams, kerpėms ir grybams pažinti.

A. Minkevičius dirbo vyriausiu Lietuvos mokslų akademijos darbų biologijos mokslų serijos (C) žurnalo redaktoriumi, buvo mokslo tarybų ir draugijų nariu, Botanikos žodyno komisijos nariu, gausybės mokslo renginių organizatoriumi ir dalyviu. Profesorius buvo vienas iš daugiatomių leidinių „Lietuvos TSR flora” ir „Lietuvos grybai” leidimo organizatorių ir autorių.

Atsiliepimai

Atsiliepimų dar nėra.

Būkite pirmas aprašęs “Fitopatologijos pagrindai – Prof. A. Minkevičius”